08 - 10.06

Witajcie drodzy rodzice, kochane dzieciaki te starsze i te młodsze!

Mam nadzieję, że udało się Wam poćwiczyć w domu ze wskazówkami, które ode mnie otrzymaliście.

Czas na kolejne ćwiczenia. Na początek tradycyjnie rozpoczynamy od ćwiczenia buźki. W zeszłym tygodniu przekazałam Wam materiały i wskazówki do ćwiczeń. Mam nadzieję, że nie były dla nikogo za trudne i nie sprawiły problemu.

Pamiętajcie logopedia może być bardzo przyjemna i zabawna a nawet smaczna. Możecie dmuchać bańki lub wiatraczki, oblizywać usta posmarowane dżemem czy parskać jak konik.

Po skończonych ćwiczeniach najmłodszym dzieciakom 3-4 latkom jak również dzieciakom z grupy 5-6 latków proponuje zabawę, która rozwinie Wasze słownictwo i zapewni dobrą zabawę (Załącznik nr 1 i Załącznik nr 2).

Uczniów  z klasy 1-3 również proszę o ćwiczenia buzi i języka. Mam nadzieję, że uczniowie z trudnościami w wymowie głosek szumiących- sz, ż, cz, dż przypomnieli sobie jak prawidłowo je artykułować. Proszę  wykonać  ćwiczenia (Załącznik nr 3 i Załącznik nr 4). Pozostałych proszę o wykonanie ćwiczeń z kart pracy pt. "Wypowiedzi ustne i pisemne" (Załącznik  "Zajęcia rewalidacyjne").

Uczniów z klasy 4-8 proszę o rozwiązanie zadań z Załącznika "Co do czego".

Życzę Wam przyjemnej pracy i udanego wypoczynku podczas długiego weekendu.

10-05.06

Witajcie drodzy rodzice, kochane dzieciaki te starsze i te młodsze!

Mieliśmy dość długą przerwę w naszych ćwiczeniach. Mam nadzieję że udało się Wam chociaż trochę poćwiczyć w domu ze wskazówkami które ode mnie otrzymaliście. Już niedługo upragnione wakacje, wiem, że macie sporo obowiązków, myślę że na pewno znajdziecie chwilę żeby poćwiczyć.

Na początek ćwiczenia buźki:

Każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie, formę w jakiej najlepiej będzie mu ćwiczyć:

Dla tych najmłodszych lub dzieciaczków które może już nie pamiętają naszych ćwiczeń proponuje filmik ze wskazówkami i dokładnym instruktarzem. Również pozostałe dzieci i rodzice powinni go obejrzeć aby sprawdzić poprawność swoich ćwiczeń: Link do filmu

Spędzacie teraz dużo czasu w domu z rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami więc może będziecie mieli ochotę pograć w Logopedyczną grę. Potrzebne będą tylko pionki i kostka, a ja przesyłam Wam plansze do gry (Załącznik nr 1)

Po skończonych ćwiczeniach najmłodszym dzieciakom 3-4 latkom proponuje zabawę i wspólne śpiewanie piosenki z misiem, któremu każdy może nadać jakie chce  imię  (Załącznik nr 2). Nieco starszym 5-6 proponuję ćwiczenia z książki "Ale odlotowo gadam", na początek może 2-3 pierwsze strony: Link do książki „Ale gadam”

Na koniec wskazując określony obrazek powiedzcie – gdzie jest myszka? (Załącznik nr 3).

Uczniów  z klasy 1-3 również proszę o ćwiczenia buzi i języka a także przypomnienie jak powstają głoski szumiące (Załącznik nr 4), a także wykonanie ćwiczenia (Załącznik nr 5).

Uczniów z klasy 4-8 proszę o rozwiązanie zadań z Załącznika nr 6

Logopeda Agnieszka Kos-Domka