ŁAGIEWNIKI - WADOWICE

23.05.2022r. uczniowie klasy III wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łagiewnik i Wadowic.  Na początku wycieczki wszyscy udali się na  Wieżę Fatimską w Łagiewnikach z punktem widokowym na panoramę miasta.

Centralnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się", w którym ksiądz Stanisław Sygnarowski odprawił Mszę świętą w intencji dzieci pierwszokomunijnych.

Kolejnym etapem było zwiedzanie najważniejszych miejsc, w których żyła, pracowała i zmarła święta siostra Faustyna.  W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia był czas na indywidualną modlitwę, czas przeznaczony na spacer i zakup pamiątek, a na wytrwałych czekała kolejna wieża widokowa.

Dla zgłębienia historii życia wielkiego Polaka udaliśmy się do Wadowic do Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Tam obejrzeliśmy pamiątki związane z dzieciństwem, młodością, kapłaństwem i pontyfikatem naszego świętego. Nie zabrakło też degustacji tradycyjnych papieskich kremówek.

Podróż powrotna przebiegała w radosnej  i rozśpiewanej atmosferze.