MAJÓWKA MISYJNA

We wtorek 10 maja 2016 r. w Krośnie odbyła się Majówka Misyjna pod hasłem "Dobrze jest pomagać” zorganizowana przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Wzięła w niej udział 26 osobowa grupa uczniów klas II -VI  naszej szkoły, którzy na co dzień angażują się w pomoc misjom. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Kościele Farnym, którą sprawował misjonarz pracujący  w Republice Środkowej Afryki. Podczas homilii przybliżył młodym uczestnikom majówki codzienne radości i trudy afrykańskich dzieci.

Potem  w barwnym korowodzie wszyscy przeszli przez miasto do  hali sportowo – widowiskowej MOSiR. Tam czekało na dzieci  wiele atrakcji: malowanie twarzy, fryzury świata, Kuchnia Misjonarza, Targ  pod  Baobabem, Afrykańska Szkoła, Cukiernia Bambo, Wystawa Misyjna, wspólne zabawy, siatkówka z misjonarzem, loteria fantowa, stoisko z pamiątkami z Afryki, napoje i kanapki.

Był to  czas  nie tylko  modlitwy , ale także wspaniałej zabawy.

Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Afryka w oczach dziecka” na który wpłynęło ok. 400 prac.

Wśród zwycięzców znalazła się Aleksandra Krakowska uczennica klasy II a - zdobywając   III miejsce. Oli -gratulujemy!