III MIEJSCE W REJONOWYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINIKOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

W dniu 08 marca 2016r. w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji został rozegrany Rejonowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce dziewcząt.

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie zdobywając mistrzostwo powiatu uzyskała prawo startu w turnieju rejonowym. Do Finału przystąpiło 5 drużyn: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Przemyśla, Reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Stubna,  Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Przeworska, Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Horyniec Zdrój oraz Reprezentacja Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Pawłosiowie.

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, równolegle na dwóch sąsiadujących boiskach. Pierwsze spotkanie dziewczęta z naszej szkoły rozegrały z ekipą z Horyńca uzyskując wynik 23:6. W kolejnym meczu nasze zawodniczki zmierzyły się z ekipą z Przemyśla. Pomimo dużego wysiłku i starannie realizowanych założeń taktycznych zdecydowanym liderem okazała się drużyna z Przemyśla (11:32). Należy tutaj nadmienić, że zawodniczki z Przemyśla od kilku lat grają w lidze, a wynik naszego zespołu okazał się najlepszy wśród pozostałych drużyn grających z tym teamem. W trzecim meczu reprezentantki naszej szkoły zmierzyły się ze Reprezentacją Szkoły Podstawowej z Przeworska uzyskując wynik 27:4. Zarówno w meczu z Horyńcem jak i z Przeworskiem, dominację naszej drużyny można było zauważyć już w pierwszych minutach spotkania i po dwóch pierwszych kwartach wiadomym było że niespodzianki nie będzie, co potwierdziło wysoki poziom przygotowania  naszych zawodniczek.

Ostatnie spotkanie Pawłosiów rozegrał z ekipą ze Stubna. Był to mecz o drugie miejsce w zawodach, a tym samym awans do kolejnego etapu rozgrywek – półfinału wojewódzkiego. Tutaj mecz był bardzo wyrównany i do ostatnich sekund nie było wiadomo kto zwycięży. Mimo dużych chęci i wysiłku nasze zawodniczki uległy przeciwniczkom 9:12 zajmując III miejsce w Rejonowym Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce Dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom zajętego miejsca na podium i zachęcamy do uzyskiwania kolejnych wspaniałych wyników.