KONKURS OZDÓB WIELKANOCNYCH

W dniu 24 marca 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie odbyło się ogłoszenie wyników kolejnej edycji konkursu na najpiękniejszą palmę i pisankę wielkanocną. Wszystkich przybyłych na podsumowanie konkursu a szczególnie młodzież wraz ze swoimi opiekunami, przywitał Wójt Gminy Pawłosiów Mariusz Reń. Wójt nawiązał również do pięknych tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

Komisja w składzie: Paweł Sroka, Franciszek Matusz, Jolanta Kędzior, po dokładnym i wnikliwym obejrzeniu, oceniła konkursowe prace. W ocenie wzięto pod uwagę: tradycję, ciekawą technikę, trwałość wykonania, symbolikę wielkanocną, bogactwo ozdób.

Laureatami finału gminnego zostali:

w kategorii palma wielkanocna: Hubert Pelc klasa I,

w kategorii pisanka: Magdalena Małka klasa VI a , Aleksandra Maziarek klasa III Gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami, słodkimi upominkami oraz nagrodami książkowym