KOLĘDA MISYJNA

W niedzielę 3 stycznia 2016 r. w  Pawłosiowie po raz XIX  odbyła się  akcja misyjnego kolędowania. Wzięło w niej udział  59 uczniów z klas II  –VI  szkoły podstawowej oraz klas  I - III gimnazjum. Trzynaście grup kolędniczych odwiedziło mieszkańców naszej wioski prezentując przygotowany  specjalnie na tę okazję program. Zebrane do puszek  pieniądze zostały przekazane na  konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, aby zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka  trafiły w  Roku Miłosierdzia do dzieci z Madagaskaru. Pomogą one również   wszystkim zaprzyjaźnionym z  nami misjonarzom: o. Grzegorzowi,  ks.  Andrzejowi, o. Czesławowi, Siostrom  Klaweriankom pracującym w Afryce oraz   Siostrom Służebniczkom na Ukrainie i Syberii.Nad bezpieczeństwem kolędników czuwali rodzice. Mieszkańcy bardzo ciepło  i serdecznie przyjmowali kolędników okazując swoją życzliwość  i   hojność.