WYCIECZKA KLASY I GIMNAZJUM

22 maja klasa I gimnazjum spędziła na poznawaniu architektury Jarosławia. Lekcję ze sztuką rozpoczęli uczniowie od wizyty w Zespole Szkół Plastycznych, gdzie uczestniczyli w warsztatach graficznych 3D, zwiedzili wystawę w synagodze oraz znajdujące się tam pracownie przedmiotów artystycznych. Następnie udali się na wieżę zegarową jarosławskiego ratusza, skąd mogli podziwiać widok na całą panoramę miasta. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ miasto z tej perspektywy wygląda zupełnie inaczej, wszystkie jego zabytkowe budowle prezentują się pięknie i okazale. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny. Jest to późnobarokowa bazylika założona na planie prostokąta, ze ślepą dwuwieżową elewacją od wschodu. Jej wystrój wnętrza stanowi bogata polichromia, która robi wrażenie swą oryginalnością i nietypowością. Na ołtarzu głównym znajduje się słynąca łaskami gotycka figura Piety. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję naocznie rozpoznać i nazwać cechy sztuki barokowej, uzupełniając w ten sposób wiedzę teoretyczną nabytą podczas lekcji.