Dbamy o naszą planetę

W maju w naszej szkole obchodziliśmy Dni Ziemi.

W ramach dbania o naszą planetę w naszej szkole podjęto szereg działań zwiększających świadomość dzieci w zakresie ochrony najbliższego środowiska. Odbyły się pogadanki z dziećmi  na temat zagrożeń spowodowanych nieprawidłową gospodarką surowców naturalnych coraz większą  emisją gazów cieplarnianych, zmianami w pogodzie, zagrożeniem związanym z wyginięciem niektórych gatunków zwierząt i roślin, koniecznością segregowania odpadów, sadzeniem drzew i roślin ozdobnych.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Działania te zostały podsumowane przyrzeczeniem „Przyjaciół Przyrody”, na znak którego każde dziecko odbiło swoją dłoń i obiecało dbać o ziemię oraz zachęcać do tego innych. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały medale.

Uczniowie wykonali ciekawe plakaty z hasłami propagującymi dbałość o naszą planetę. Ciekawym, kolorowym, a zarazem nowym przedsięwzięciem było założenie przyszkolnego ogródka.

W pozyskanych drewnianych skrzynkach po owocach i warzywach, które następnie zostały pomalowane, dokonano nasadzeń kwiatów ozdobnych ofiarowanych przez rodziców i nauczycieli (petunii, pelargonii, begonii, aksamitek, bratków i innych).

Szkolny ogródek jest piękną ozdobą obejścia wokół szkoły.