Zajęcia otwarte w przedszkolu

W piątek 5 kwietnia w oddziale dzieci 5-6-letnich odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców poprowadzone przez wychowawcę, p. Annę Bester-Nowak. Głównym przesłaniem było kultywowanie tradycji wielkanocnych związanych ze zdobieniem pisanek. Dzieci zaprezentowały rodzicom zdobytą wcześniej wiedzę na temat obchodów zbliżających się świąt, pochwaliły się też umiejętnością głośnego czytania tekstu tematycznie związanego z Wielkanocą. Następnie zaprosiły rodziców do wspólnego wykonania pisanek różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace wyróżniały się pomysłowością, starannością i estetyką wykonania, tym bardziej, że do ich wykonania użyto materiałów naturalnych w postaci kasz, nasion oraz różnych roślin. Pisanki stały się piękną ozdobą szkolnego korytarza i wezmą udział w konkursie na najładniejszą pisankę, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas śniadania wielkanocnego. W zajęcia zaangażowali się zarówno rodzice, jak i dzieci, a pomysł wspólnej pracy zintegrował całą grupę przedszkolną. Ponadto wykonane pisanki staną się ozdobą na stołach wielkanocnych w domach uczniów.