Wycieczka do Małej Akademii Słodkości

W maju przedszkolaki i uczniowie klasy III  uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Małej Akademii Słodkości w Jarosławiu. Podczas wizyty dzieci obejrzały film oraz teledysk, który w ciekawy sposób przybliżył historię powstania i funkcjonowania fabryki. Dowiedziały się skąd pochodzą surowce wykorzystywane do produkcji ciastek oraz miały  okazję przyjrzeć się narzędziom do formowania różnych smakołyków.  Na krótkich prezentacjach zobaczyły poszczególne etapy produkcji słodkości. Po tak ciekawym wstępie uczestnicy zabrali się do samodzielnego przygotowania ciastek: wyrabiali wcześniej przygotowane ciasto, wałkowali i wycinali ciasteczka foremkami o różnych kształtach, ozdabiali je bakaliami. Podczas,  gdy piekły się smakołyki, dzieci w doskonałych humorach ważyły się na wadze ze specjalną miarą słodkości.

Na zakończenie wizyty wszyscy wzięli udział w wyczekiwanej degustacji wyrobów fabryki. W podziękowaniu za serdeczne przyjęcie wręczyliśmy naszym gospodarzom pamiątkowy dyplom. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali słodkie prezenty. Dzieci były zachwycone niezwykle atrakcyjną wizytą w Małej Akademii Słodkości.