Gminny konkurs „Wielkanocna pisanka”

W marcu dzieci przedszkolne oraz uczniowie klasy II i III z Filialnej Szkoły Podstawowej w Kidałowicach brali udział w konkursie „Wielkanocna pisanka” zorganizowanym przez Wójta Gminy Pawłosiów oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłosiowie, Filia w Cieszacinie Wielkim i w Wierzbnej.

Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych  ze świętami Wielkanocnymi i  pogłębienie wiedzy uczniów na temat symboliki i znaczenia pisanek w naszym kraju oraz popularyzacja rękodzieła w plastycznej twórczości dzieci i młodzieży. Konkurs był również okazją do indywidualnej działalności artystycznej uczniów oraz  rozwijania ich talentów. Uczestnicy wykonali piękne prace przestrzenne w różnym formacie z wykorzystaniem ciekawych technik zdobniczych. Pisanki budziły wiele podziwu i zachwytu.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!