Powitanie wiosny

W poniedziałek 21 marca w naszej szkole zjawiła się długo wyczekiwana pora roku – wiosna. Z tej okazji zajęcia wyglądały zupełnie inaczej niż zwykle. Cała społeczność szkolna postanowiła uczcić Pierwszy Dzień Wiosny realizując z zaangażowaniem wspólny projekt edukacyjny.

Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wykonali mapę myśli na temat zmian zachodzących w przyrodzie, którą umieścili jako element dekoracji na korytarzu, wykonali też wiele innych prac plastycznych o tematyce wiosennej. Również najmłodsze dzieci postarały się i przygotowały piękne wiosenne prace plastyczne.

Kolejnym punktem projektu był przeprowadzony szkolny konkurs recytatorski wiersza o tematyce wiosennej, w dwóch kategoriach: szkolnej i przedszkolnej. Występ zawierał także kreatywność uczniów, która przejawiała się w prezentacji ciekawych strojów i ekspresji ruchowej. W kategorii szkolnej pierwsze miejsce zdobyły siostry Aurelia i Emila Baran z klasy trzeciej, drugie miejsce otrzymała trzecioklasistka Julia Duda i Oskar Kuryj z klasy pierwszej, zdobywcami trzeciego miejsca zostali pierwszoklasiści Natalia Kuźma i Fabian Duda. Wyróżnienia zdobyli trzecioklasiści Gabrysia Magdziak i Sebastian Nawrot.

Z kolei w kategorii dzieci przedszkolnych I miejsce zajęły Iga Kazek i Julia Knap z młodszej grupy, II miejsce zdobyli Szymon Krajnik i Martyna Kowal z grupy starszej, III miejsce wywalczyli Kacper Naspiński i Dominik Rachwalski z grupy 3-4-latków, natomiast pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienie: Michalinka i Emilka Zielińskie, Marysia i Miłosz Strójwąs, Jakub Nietrzeba, Jakub Boratyn, Martynka Biega oraz Emilka Sękiewicz.

Smacznym zwieńczeniem powitania wiosny była degustacja samodzielnie przygotowanej przez uczniów galaretki owocowej, oczywiście w zielonym kolorze.