Powitanie wiosny

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszej szkoły świętowały pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, wszyscy przyszli ubrani w wiosennych kolorach: zielonym, pomarańczowym, żółtym. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci popisały się swoją wiedzą w quizie wiedzy o wiośnie. Nie zabrakło też wspólnych tańców i śpiewu piosenek: „Marcowe żaby”, „Wiosenne porządki” oraz „Nareszcie wiosna”. Dzieci przygotowały również kolorowe kapelusze symbolizujące nadejście wiosny. Na zakończenie świętowania odbyła się degustacja zielonej galaretki z cukrową posypką w kształcie motyli. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre.