Wigilia klasowa

W piątek 17 grudnia w naszej szkole, podczas zajęć edukacyjnych, odbyła się szkolna wigilia dla uczniów klasy pierwszej i trzeciej. Już dzień wcześniej zadbano o szczególny wystrój sali lekcyjnej, kolorową choinkę udekorowaną własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Uczniowie wraz z wychowawcami i księdzem katechetą zgromadzili się wokół stołu nakrytego białym obrusem, na którym znajdował się żłóbek z Jezuskiem, poświęcony opłatek, bożonarodzeniowy stroik, oraz świąteczne ciasto. Wigilia rozpoczęła się od wysłuchania czytanego przez księdza fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa oraz wspólnej modlitwy. Tradycyjnie zgromadzeni złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem, zachowując zalecane środki ostrożności.

Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie przez kierownika szkoły  wyników konkursu na stroik bożonarodzeniowy oraz wręczeniu  dyplomów i nagród książkowych.

Następnie zgromadzeni częstowali się ciastem przygotowanym przez rodziców. Wigilia zakończyła się wspólnym kolędowaniem i wykonaniem pamiątkowych fotografii. Natomiast dla dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkanie wigilijne zostanie zorganizowane w środę 22 grudnia, który jest dla nich ostatnim dniem zajęć przed przerwą świąteczną.