Konkurs wiersza jesiennego

W piątek 15 listopada w naszej szkole odbył się konkurs wiersza jesiennego. Jak co roku do zmagań recytatorskich przystąpiły zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej. Dzieci przedstawiły teksty literackie opisujące obecną porę roku, która przybiera różne oblicza – to pogodne, różnokolorowe, mieniące się pięknymi barwami jak i smutne, szare, kapiące kroplami deszczu.

Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: starsze dzieci tj. pierwszoklasistów i drugoklasistów, w kolejnej kategorii wiersze prezentowały najmłodsze przedszkolaki oraz dzieci z zerówki.

Uczestnicy włożyli dużo trudu, by pięknie zaprezentować wybrane przez siebie utwory i pokonali barierę stresu, który towarzyszy wszystkim przy publicznych wystąpieniach.

Komisja konkursowa oceniając młodych artystów wzięła pod uwagę dykcję oraz dobór repertuaru i przyznała w  kategorii  starszych dzieci następujące nagrody: I miejsce Julia Morawska z klasy pierwszej, II miejsce Michalina Piekuś z klasy drugiej, III miejsce Aurelia Baran z klasy pierwszej.

W grupie dzieci młodszych laureatami konkursu zostali: Julia Brud i Alan Rachwalski zajmując ex quo I miejsce, Alan Dąbrowski - II miejsce oraz Kornel Korecki zdobywając III miejsce.

Wszyscy uczestnicy i laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki, malowanki oraz nagrody rzeczowe.