Śniadanie wielkanocne

W środę 13 kwietnia podczas zajęć lekcyjnych odbyło się w naszej szkole śniadanie wielkanocne. Uczniowie tradycyjnie wraz z nauczycielami przygotowali stół do uroczystości. Biały obrus zdobił pieczony baran, kolorowe stroiki wielkanocne z bukszpanem, bazie i gałązki forsycji oraz kolorowe pisanki. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej udekorowali tablicę ścienną samodzielnie wykonaną mapą myśli. Spotkanie rozpoczęła kierownik szkoły pani Ewa Szepelak, która powitała całą społeczność szkolną, a w swojej wypowiedzi nawiązała do tradycji spożywania wspólnego śniadania w Niedzielę Wielkanocną. Życzyła wszystkim zdrowych, rodzinnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Następnie pani kierownik pogratulowała dzieciom przygotowanych prac na szkolny konkurs ozdób wielkanocnych i przystąpiła do ogłoszenia wyników.

I miejsce: Julia Duda

II miejsce: Emilia Baran

III miejsce: Aurelia Baran

Wyróżnienia: Gabrysia Magdziak i Sebastian Baran oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe wielkanocne łakocie. Dodatkowo wręczono nagrody ufundowane przez radę rodziców - dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały malowanki o tematyce świątecznej, a uczniowie klasy pierwszej i trzeciej łamigłówki wielkanocne.

Najważniejszym punktem uroczystości było dzielenie się jajkiem, składanie sobie świątecznych życzeń oraz wspólna degustacja ciast upieczonych przez dzieci. To radosne kwietniowe spotkanie wprowadziło wszystkich w przyjemny, odświętny nastrój, który wraz z życzeniami uczniowie zanieśli do swoich domów.

Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się pod pomnik upamiętniający pochodzące z Kidałowic Ofiary Zbrodni Katyńskiej. Oddali hołd poległym i zapalili znicze.