Śniadanie wielkanocne

W środę 17 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkanocne  śniadanie, w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele. Tradycyjnie dzieci wraz z  opiekunami przygotowali stół dbając, by nie brakowało na nim symboli świątecznych takich jak: stroik, baranek, zielone  gałązki i wiosenne kwiaty.

Zebranych powitała pani kierownik Ewa Szepelak, w swojej wypowiedzi nawiązała do tradycji spożywania wspólnego śniadania w polskich rodzinach. Złożyła życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt dla wszystkich zebranych i ich bliskich. Następnie ksiądz katecheta odmówił modlitwę , a wszyscy podzieli się jajkiem i złożyli sobie życzenia. Dzieci chętnie degustowały  własnoręcznie upieczone babeczki oraz ciasto przygotowane przez rodziców.

Uroczystość zakończyła kierownik szkoły wręczając uczniom nagrody za udział w szkolnym  konkursie „Najpiękniejsza pisanka”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wielkanocne czekoladowe figurki.