Wycieczka do Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej

W poniedziałek 28 maja uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, a w szczególności szybu Daniłowicza. Trasa turystyczna wiodła m.in. przez Komory: Kazimierza Wielkiego, Warszawa, Józefa Piłsudskiego, Michałowice, Mikołaja Kopernika i inne. Uczestnicy mieli też możliwość zwiedzania kaplic w całości wykonanych z soli. Do najbardziej atrakcyjnych i niecodziennych należą Kaplice: św. Kingi, św. Jana, św. Krzyża i św. Jana Pawła II. Punktem kulminacyjnym zwiedzania kopalni okazał się wyjazd windą szybową ze 135m głębokości na powierzchnię ziemi. Następnie wszyscy zwiedzili Tężnię i skorzystali z jej walorów zdrowotnych.

Później uczestnicy udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i wzięli udział we mszy św. dziękczynnej za dar I Komunii Św. trzecioklasistów, którą odprawił ks. katecheta Jan Franków. Zgodnie z tradycją tego miejsca pątnicy udali się w pieszą pielgrzymkę do Kaplicy Grobu Pana Jezusa. Pełni wrażeń i pozytywnej energii wycieczkowicze wrócili do domu.