Warsztaty kulinarne

Poniedziałek 25 listopada okazał się być bardzo pracowitym dniem dla dzieci z naszej szkoły. Oprócz zwykłych zajęć zostało zorganizowane pieczenie ciasteczek, przed zbliżającym się pasowaniem na przedszkolaka oraz zabawą andrzejkową. Z pomocą przyszły Panie, które przygotowały ciasto. Zadaniem dzieci było formowanie kul i obtaczanie ich w płatkach śniadaniowych - gdyż tak odczytany został przepis. Po dokładnym umyciu rąk dzieci przystąpiły do pracy, w którą bardzo się zaangażowały. Starsi uczniowie zerkali nieśmiało, więc również zostali zaproszeni do pomocy.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi zostało upieczonych ponad 60 ciasteczek o wdzięcznej nazwie „pieguski”, które w swoim wnętrzu kryły orzechy, rodzynki i słodką czekoladę. Zapach pieczonych słodkości unosił się na szkolnym korytarzu przez cały dzień.