Warsztaty biblioteczne

Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie jest miejscem, w którym odbywa się wiele ciekawych inicjatyw i które chętnie zaprasza do współpracy, integrując społeczeństwo z całej gminy. W ramach tej działalności we wtorek 25 października w godzinach porannych dzieci z Filialnej Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kidałowicach odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłosiowie.

Uczestników spotkania powitała bibliotekarka – Pani Monika Szarek. Warsztaty rozpoczęły się zagadkami dydaktycznymi o bajkach pt.: „Zgadnij, jaka to bajka?”. Dzieci chętnie i trafnie odpowiadały na czytane zagadki, za co otrzymały pochwałę od prowadzącej. Następnie Pani bibliotekarka przeczytała zgromadzonym opowiadanie „Wizyta w bibliotece”, na podstawie którego wszyscy wspólnie zastanowili się, na czym polegają odwiedziny w bibliotece. Bardzo miłym punktem spotkania było pasowanie uczniów i przedszkolaków na czytelnika, wręczenie dyplomów i drobnych upominków, a następnie wypożyczenie dzieciom samodzielnie przez nich wybranych pozycji książkowych. Kolejną aktywnością przygotowaną przez prowadzącą była praca plastyczno-techniczna w wymiarze 3D pod tytułem „Jestem czytelnikiem”, którą uczestnicy wykonali pomysłowo i bardzo estetycznie. Następnym działaniem artystycznym pod kierunkiem Pani Małgorzaty Szepelak, pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłosiowie, było wykonanie z kolorowych koralików bransoletki z własnym imieniem. Na zakończenie warsztatów Pani bibliotekarka wręczyła dzieciom nagrody w niedawno rozstrzygniętym konkursie plastycznym „Dlaczego warto czytać książki?”. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkola otrzymał Kacper Naspiński, natomiast uczeń klasy II Fabian Duda otrzymał trzecie miejsce w kategorii klas I-III. Wszyscy pozostali, którzy uczestniczyli w konkursie otrzymali pamiątkowe książeczki.

W podziękowaniu za mile spędzony czas uczniowie wręczyli prowadzącej kwiaty oraz podziękowanie. To był wspaniały dzień pełen wielu wrażeń.