Międzypowiatowy konkurs „Trójwymiarowy Świat Matematyki”

W tym roku odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja powiatowego konkursu matematyczno-plastycznego „Trójwymiarowy Świat Matematyki – samochody marzeń” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, który był głównym fundatorem nagród.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 126 uczniów z 27 szkół. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, modelu pojazdu, składającego się z przestrzennych figur geometrycznych. Uczestnicy konkursu oceniani są w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas 1-3 oraz 4-8. W każdej kategorii wiekowej przyznawane są trzy miejsca oraz dziesięć wyróżnień.

W środę 25 kwietnia odbyło się uroczyste ogłoszenia listy laureatów i finalistów, natomiast wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć transmisję z Gali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy drugiej Julia Duda została laureatką konkursu zdobywając drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszej uczennicy!

Link do Gali: