Laurka dla strażaka

Jak co roku strażacy - zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych, obchodzą w maju swoje święto. Jest to okazja do wspomnień i refleksji nad trudną, piękną i odpowiedzialną służbą. Międzynarodowy Dzień Strażaka jest to święto strażaków obchodzone 4 maja w dniu wspomnienia Świętego Floriana.

Z tej okazji Wójt Gminy Pawłosiów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie zaprosili uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Laurka dla strażaka”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie laurki zawierającej życzenia i podziękowania dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Uczennica klasy drugiej naszej szkoły Julia Duda zdobyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 9-10 lat, otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrodę. Serdecznie gratulujemy!