Wizyta w gabinecie stomatologicznym

W środę 6 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi oraz w ramach upowszechniania zdrowego stylu życia odwiedzili ośrodek zdrowia Roz–Med. w Roźwienicy. Dzieci zwiedziły przychodnię, a w szczególności gabinet stomatologiczny lekarza-stomatologa Sylwii Handiuk–Bartkiewicz.

Pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej i konieczności okresowych badań u dentysty. Każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia stanu własnego uzębienia i rozmowy z lekarzem. Za dzielną postawę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznakę dzielnego pacjenta. Pod koniec spotkania uczestnicy podziękowali pani stomatolog za miłą atmosferę,  przekazane informacje oraz prezenty oraz w ramach podziękowań wręczyły bukiet kwiatów. Dodatkowo uczniowie odwiedzili aptekę, gdzie odbyło się też spotkanie z farmaceutką, która opowiedziała dzieciom na czym polega praca aptekarza oraz jak należy postępować z lekami przeterminowanymi. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.