Sprzątanie świata

W czwartek 20 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do jubileuszowej akcji Sprzątanie świata, która odbywa się w Polsce już po raz 25. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Akcja – segregacja!. 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Dlatego w tym roku podejmujemy odpadowe wyzwania - w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów. Wzięliśmy sprawy w swoje ręce i ruszyliśmy w teren w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci i zaśmieconych poboczy, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki na śmieci. Uprzątnęliśmy teren przyszkolny oraz przeszliśmy drogą biegnącą przez wieś, a efektem naszej pracy pozostał czysty teren. Uwieńczeniem akcji był miło spędzony czas na boisku szkolnym.