Śniadanie daje moc

Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłym roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W listopadzie odbyła się pogadanka na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zdrowe. Przedszkolaki wysłuchały bajki „O tym jak smok nauczył się jeść”.

W przygotowaniach wsparli nas rodzice, dzięki którym na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki.Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek miał na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz szansę na integrację dzieci.

Elementem podsumowującym było kosztowanie pieczonego jabłka z cynamonem.