Dzień serca

W piątek 14 lutego w grupie maluchów obchodzony był dzień serca. Zajęcia rozpoczęły się od serii skoków i wyczucia bicia swojego serduszka. Następnie dzieci oglądały animację pokazującą pracę serca i jego ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Kolejnym etapem było odnalezienie miejsc, przedmiotów, znaków, gdzie pojawia się znaczek serduszka. Potem nastąpił quiz wiedzy o bajkowych parach, z którym dzieci poradziły sobie całkiem nieźle. Serce układane było z woreczków gimnastycznych, składane z zagubionych połówek, stempelkowane, rysowane po śladzie. Odczytany został także wiersz „Walentynki”, na którego podstawie rozwinęła się dyskusja. Jako zakończenie przeprowadzone zostały zabawy ruchowe oraz improwizacje taneczne.