REKOLEKCJE WIELKANOCNE

W piątek 1 kwietnia w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne, które przeprowadził ksiądz katecheta Tomasz Biedka. Uczestniczyły w nich zarówno dzieci z oddziałów przedszkolnych, jak i starsi uczniowie. Wszyscy wysłuchali nauki rekolekcyjnej służącej odnowie duchowej, uczącej roztropności, mądrości ducha i stawaniu się coraz lepszym. Następnie dzieci uczestniczyły w Drodze Krzyżowej odprawionej w dwóch grupach wiekowych, podczas której rozważana była Męka Chrystusa w czternastu symbolicznych stacjach. Następnie pierwszoklasiści i trzecioklasiści obejrzeli piękny film animowany pt. „Największy z cudów”. To współczesna opowieść pełna nadziei, inspiracji i wiary. Skupia się na historii trzech bohaterów, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji. Losy tej trójki krzyżują się, kiedy wiedzeni wewnętrzną potrzebą udają się do kościoła, nie zdając sobie sprawy, że to już na zawsze odmieni ich życie.

Serdecznie dziękujemy księdzu katechecie za zaangażowanie i przygotowanie oraz odprawienie rekolekcji.