Klub Bezpiecznego Puchatka

W I półroczu uczniowie klasy pierwszej zrealizowali ogólnopolski program profilaktyczny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń podczas codziennych aktywności na drodze, w domu, w szkole oraz Internecie. Honorowy patronat sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty.

W ramach realizacji programu odbyły się zajęcia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali materiał ćwiczeniowy przygotowany i przekazany przez organizatorów, który był realizowany podczas zajęć edukacyjnych.
W ramach projektu uczniowie obejrzeli spektakl teatralny „Gra” w Teatrze Maska w Rzeszowie. Dzięki treściom zawartym w sztuce dzieci powtórzyły wiele cennych zasad obowiązujących w codziennym życiu takich jak poruszanie się po drogach, znajomość znaków drogowych, unikanie kontaktów z obcymi, używanie numerów alarmowych i inne.

Dodatkowo Państwowy Zakład Ubezpieczeń w Jarosławiu przekazał pierwszoklasistom znaki odblaskowe w celu poprawy bezpieczeństwa, a zwłaszcza widoczności na drodze.

Ponadto Fundacja Komitetu Obchodów Dnia Życia przesłała uczniom kamizelki odblaskowe oraz plany zajęć. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Testu Bezpieczeństwa, a nauczyciel Ankiety Podsumowującej Program. Szkoła w najbliższym czasie otrzyma Certyfikat, zaś uczniowie Dyplom uczestnictwa.