Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto. Ogłoszenie 20 września Dniem Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego.  Tego dnia maluszki z oddziału przedszkolnego 3-4-latków wysłuchały bajki pt.: „Proszę, dziękuję, przepraszam”, zrozumiały jak powinien postępować przedszkolak oraz jak ważne jest używanie zwrotów grzecznościowych. Wspólne zabawy do utworu „A ram zam, zam”, śpiewanie piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” z wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz zabawy z użyciem chusty animacyjnej sprawiły najmłodszym wiele radości. Dodatkowo wspólnie przypomnieliśmy zasady grupowe, potwierdzeniem i akceptacją było odbicie dłoni przedszkolaków w serduszkach i umieszczenie ich na plakacie. W ramach innowacji pedagogicznej „Kodowanie to zabawa” oraz realizacji programu „Uczymy dzieci programować” dzieci za pomocą papierowych puzzli układały wesołą emotikonę na macie do kodowania. Na zakończenie tego szczególnego dnia odbyło się wręczenie medali oraz drobnych upominków w postaci baniek mydlanych.