Dzień Przedszkolaka

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Także w naszej szkole odbył się Dzień Przedszkolaka. 3-4-latki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 22 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które posłużyły później do wspaniałej zabawy. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji! Były zabawy przy największych dziecięcych przebojach oraz konkurencje sportowe. Wspólnymi siłami został wykonany „Słoneczny plakat”, na którym dzieci odbijały swoje dłonie imitujące promienie słońca. Były też wesołe zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a w ogrodzie szkolnym dzieci puszczały kolorowe bańki mydlane.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał „Medal przedszkolaka”.