Projekt czytelniczy „Z książką na start”

W szkole nauczyciele wychowania przedszkolnego na bieżąco realizują zadania związane z upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. W ramach tych działań realizujemy ogólnopolski program „Mała Książka – Wielki Człowiek”, którego współorganizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie to jest realizowane przez Bibliotekę Gminną w Pawłosiowie pod hasłem „Z książką na start”, w którym biorą udział nasze przedszkolaki. W ramach tego zadania odbyło się spotkanie informacyjne dyrektora biblioteki z rodzicami, którzy zostali poinformowani o założeniach projektu. W środę 26 lutego miały miejsce warsztaty czytelnicze, podczas których dzieci wysłuchały bajkę pt. „Azorek. Domek dla ptasiej mamy”. Spotkanie było też okazją do rozmowy na temat poszanowania książek i sposobu korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie pracownicy biblioteki wypożyczyły przedszkolakom książeczki do wspólnego czytania w domu z rodzicami. Każde dziecko otrzymało kartę małego czytelnika, na której gromadzą znaczki za przeczytane bajeczki. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pakiety książkowe obejmujące książkę dla dziecka pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz poradnik dla rodzica „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Wykonano też pamiątkowe zdjęcie.