Inauguracja programu czytelniczego

W środę 18 września w naszej szkole zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia z  programu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Chętne dzieci wraz z nauczycielami zebrali się, aby omówić warunki uczestnictwa w owym projekcie.

Na początku dzieci wybrały maskotkę, która w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Miś otrzymał imię Puszek. Został on  wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu). Kolejnego dnia maskotka wraca do szkoły i trafia do kolejnego dziecka. W tym roku szkolnym czytamy polskie bajki, baśnie, wiersze. W dzienniczku wpisywać się będą także zaproszone przez nas osoby: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, goście.

Program został przyjęty bardzo spontanicznie i z wielką radością. Dzieci już nie mogą się doczekać, kiedy to właśnie do nich trafi nasz Puszek.

Wszystkim czytającym i biorącym udział życzymy samych przyjemnych chwil w krainie bajek i baśni!