Dzień Praw Dziecka

W piątek 18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to cykliczne wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W tym szczególnym dniu wszyscy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Wprowadzeniem do tematu było obejrzenie filmu  edukacyjnego „Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”. Uczestnicy dowiedzieli się, że mają liczne prawa, m.in.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Uczniowie brali udział w grach i zabawach muzyczno-ruchowych integrujących całą społeczność szkolną. Dodatkowo dzieci kolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Uczestnicy wykonali plakat „Dzień Praw Dziecka”, na którym za pomocą odcisku ręki dały wyraz znajomości swoich praw. Przygotowana praca zdobi korytarz szkolny. Na zakończenie tak intensywnego dnia dzieci degustowały pyszny budyń.

Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka, poczucie własnej wartości, a także świadomość swoich praw da dzieciom realne podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.