Spotkanie z policjantem

We wtorek 5 lutego naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Przypomnieli zasady prawidłowego poruszania się po drodze, podróżowania dzieci w samochodach – konieczność zapinania pasów i używania fotelików oraz obowiązek stosowania odblasków. Dzieci poznały też rasy psów agresywnych oraz dowiedziały się, jak zachować się w obliczu spotkania z niebezpiecznymi zwierzętami. Poruszono też zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka w domu, na podwórku i najbliższym otoczeniu, zachowania się w sytuacjach zagrożenia i konieczności wezwania pomocy. Uwrażliwiono uczniów na problem kontaktów z nieznajomymi osobami oraz sposobami unikania niebezpiecznych sytuacji. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, zadając gościom wiele ciekawych pytań. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kolorowanki.