Akcja „Poczytaj mi głośno”

W czwartek 15 listopada w ramach realizacji całorocznej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci, zaproszenie przyjęła pani Anna Morawska. Mama przedszkolaków poprzez głośne czytanie bajki Katarzyny Zychla pt. „Maks i dentysta”, idealnie połączyła naszą akcję z realizacją  programu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodach bohaterów, dlatego bez problemu potrafiły wymienić przedmioty służące do utrzymania czystości oraz wskazać na modelu technikę prawidłowego mycia zębów. Podsumowaniem zajęć było wyjaśnienie znaczenia systematycznej higieny jamy ustnej dla zachowania czystości i zdrowia oraz namalowanie ilustracji do przeczytanej bajki. Pani Ani serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i z niecierpliwością oczekujemy na kolejnych gości, którzy zechcą przyłączyć się do naszej „akcji głośnego czytania”.