„Międzynarodowy Dzień Pizzy”

9 lutego w naszej szkole obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale szkolne zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci aktywnie spędzały czas podczas zabaw oraz tańców przy piosenkach z pizzą w roli głównej. Uczestnicy mieli także możliwość stworzenia kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez uczniów. To był niezwykle smakowity dzień!