Wycieczka do Pawłosiowa

W czwartek 5 stycznia cała społeczność szkolna wybrała się na wycieczkę do Pawłosiowa. Pierwszym punktem programu było spotkanie z policjantami w Zespole Szkół w Pawłosiowie, którzy w formie pogadanki oraz filmu edukacyjnego przedstawili uczestnikom jak bezpiecznie poruszać się podczas drogi do szkoły. Zaproszeni goście zwrócili także uwagę na odpowiednie zachowania podczas zbliżających się ferii. Kolejną atrakcją naszego wyjazdu były warsztaty artystyczne w Centrum Aktywności Lokalnej. Pani Małgorzata Szepelak przywitała nas z uśmiechem i w ciekawy sposób przedstawiła, na czym będą polegać działania dzisiejszego dnia. Dzięki atrakcyjnie dobranym materiałom każde dziecko mogło zaprezentować swoje zdolności manualne podczas wykonywania zimowego bałwanka. Biorący udział z uśmiechem na twarzy prezentowali swoje dzieła, które mogli zabrać do domu. Elementem kończącym nasz wyjazd było spotkanie z Panią Moniką Szarek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłosiowie. Wysłuchaliśmy bajki pt.: „O wesołej Ludwiczce” Anny Świrszczyńskiej, która uczy pozytywnego nastawienia do życia oraz właściwych postaw wobec drugiego człowieka. Na pożegnanie nie zabrało wspólnych fotografii oraz wręczenia drobnych upominków w podziękowaniu za mile i aktywnie spędzony czas.