Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka

W środę 23 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia i Przedszkolaka. Wydarzenie to ma niezwykłe miejsce w kalendarzu imprez szkolnych, także z uwagi na honorowych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Był z nami wójt Gminy Pawłosiów pan Mariusz Reń oraz wicedyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie pani Bogumiła Mongard przy licznym udziale rodziców, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej. Po powitaniu zgromadzonych pani kierownik Małgorzata Skupień oddała głos uczniom i przedszkolakom, którzy zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Perfekcyjnie opanowały powierzone im role. Były uśmiechnięte, otwarte, chętnie prezentowały się na scenie, czym wpłynęły na wesołą i miłą atmosferę.

Najważniejszym punktem uroczystości był moment ślubowania oraz pasowania. Pani wicedyrektor czarodziejskim ołówkiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka, a pierwszaka na ucznia. Dzieci ślubowały, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w szkole. Głos zabrał również pan wójt gratulując dzieciom występu i składając życzenia powodzenia w szkole, bardzo dobrych ocen, wielu przygód szkolnych i prawdziwych przyjaźni. Wręczył również okolicznościowe prezenty. Dzieci zostały także nagrodzone okolicznościowymi dyplomami, książkami, kolorowankami, słodkościami oraz innymi upominkami.

Po części oficjalnej wszyscy zrobili sobie wspólną fotografię upamiętniającą wydarzenie. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Naszym najmłodszym uczniom i przedszkolakom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.