Pasowanie na przedszkolaka

W piątek 8 grudnia w naszej szkole miała miejsce uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” w grupie 3-4-latków. Świadkami niezwykłego wydarzenia byli zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie Pani Dorota Tracz, rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska. Na początku odbyła się krótka prezentacja multimedialna ukazująca nasze maluchy w różnych sytuacjach dnia codziennego oraz w czasie uroczystości szkolnych. Następnie wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Perfekcyjnie opanowały powierzone im role. Były uśmiechnięte, chętnie prezentowały się na scenie. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały również ich kolorowe stroje oraz ciekawa scenografia. Najważniejszym punktem uroczystości był moment pasowania. Pani Dyrektor czarodziejskim ołówkiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka. Dzieci ślubowały, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu. Na pamiątkę zostały nagrodzone okolicznościowymi dyplomami, książkami i kolorowankami.

Miłą niespodzianką było przygotowanie przez rodziców słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.