KOLOROWY ŚWIAT OWOCÓW I WARZYW

5 października w naszej szkole odbył się dzień pod hasłem „Kolorowy świat warzyw i owoców”.  Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie mieli okazję do spędzenia miłych, zabawnych ale i pracowitych chwil, których myślą przewodnią była promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, gdzie najpierw poznali wartości odżywcze warzyw i owoców oraz ich walory smakowe. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe na których dzieci mogły zobaczyć różne owoce i warzywa, poznać ich nazwę i rozpoznać po wyglądzie. Warsztaty zakończyły się konkursem na „rzeźbę owocowo-warzywną”. Wszystkie dzieci wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem i choć kilkoro zasłużyło na szczególną pochwałę to na nagrodę w postaci zdrowego jogurtu zasłużyli wszyscy.  Po bardzo pracowitej pracy przy rzeźbie nastąpiła degustacja przyniesionych warzyw i owoców a piękne prace konkursowe trafiły na wystawę  zdobiąc naszą szkołę .