Ogródek szkolny

W maju uczniowie klasy pierwszej i trzeciej przystąpili do corocznego zadania szkolnego, jakim jest założenie przyszkolnego ogródka w celu uatrakcyjnienia otoczenia wokół budynku szkolnego.

Pierwszym etapem tego przedsięwzięcia było odświeżenie, czyli oczyszczenie i malowanie skrzynek na kwiaty.

Następnie uczniowie napełniali skrzynki ziemią i przystąpili do wysadzania przyniesionych sadzonek wiosennych kwiatów takich jak:  pelargonie, goździki, begonie, werbeny, petunie.

Końcowym etapem prac było podlanie nasadzeń wodą oraz uprzątnięcie miejsca pracy.

Dwie grupy przedszkolne także włączyły się w organizację tego zadania, przynosząc piękne, wielobarwne sadzonki roślin ozdobnych. Szkolny ogródek swym wiosennym, kolorowym akcentem cieszy całą społeczność szkolną oraz odwiedzających placówkę.