DZIEŃ OCEANU

W środę 8 czerwca cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Oceanów. Do tajemniczego, podwodnego świata zaprosiła nas pani Monika Szarek, pracownik Biblioteki Publicznej w Pawłosiowie, która przeprowadziła w plenerze wspaniałe warsztaty biblioteczne w ramach programu czytelniczego „Wypraw(k)a do biblioteki”. Zajęcia na kocykach, świeżym powietrzu, poświęcone były oceanom, z racji przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Oceanów. Dzieci zapoznały się ze zwierzętami morskimi i ciekawostkami o nich, rozwiązywały też zagadki. Dowiedziały się np., że delfin śpi z tylko jednym zamkniętym okiem, a wieloryb waży nawet 190 ton i zjada dziennie 8 ton jedzenia. Następnie z ciekawością wysłuchały baśni „O rybaku i złotej rybce” przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai. Na koniec uczniowie wykonali piękne i kolorowe prace plastyczne wyklejając plasteliną kolorowankę z motywem zwierząt morskich. Przedszkolaki zaś wykonały piękne akwarium, w którym kolorowe rybki naśladowały odbite dłonie, wcześniej pomalowane farbami. W ten sposób powstała barwna makieta oceanu. Spotkanie zakończono podziękowaniami i wspólną fotografią.