Uczymy się zdrowych nawyków żywieniowych

W środę 3 kwietnia uczniowie klasy pierwszej uczyli się przygotowywać koktajl mleczno – owocowy. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat zdrowych nawyków żywieniowych, które powinny być bardzo ważnym elementem w codziennym jadłospisie dziecka. Nauczycielka przypomniała uczniom, by pamiętali o spożywaniu produktów mlecznych, warzyw i owoców.

Kolejnym zadaniem było zapoznanie się z mikserem kuchennym. Dzieci poznały  działanie nowoczesnego sprzętu kuchennego, przy pomocy nauczyciela nauczyły się go obsługiwać, z zachowaniem szczególnej ostrożności. Uczniowie poszerzyli wiedzę o nowe słownictwo np. blender, malakser, mikser. młynek, sokowirówka i inne.

Następnie uczniowie przystąpili do praktycznego działania. Pod okiem nauczyciela wykonali z jogurtu naturalnego i malin zdrowy i smaczny napój, którym poczęstowały wszystkich  uczniów w szkole.