Bezpieczni na drodze, w szkole i w domu

W piątek 27 września w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne o charakterze profilaktycznym dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Ich celem było uwrażliwienie uczniów na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa zarówno będąc uczestnikami ruchu drogowego, jak również w sytuacjach związanych z funkcjonowaniem w szkole i w domu. Dzieci odbyły zajęcia praktyczne, jak prawidłowo poruszać się po drodze i przechodzić przez jezdnię i rozpoznawały znaki drogowe. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na problem poruszania się po drogach rowerem oraz konieczność wyposażenia się w elementy odblaskowe. Podczas pogadanki dzieci uczyły się unikać niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza kontaktu z nieznajomymi oraz prawidłowego korzystania z komputera i Internetu. Dla utrwalenia wiedzy dzieci obejrzały krótkie filmiki edukacyjne, następnie wykonały prace plastyczne, które zostały umieszczone na gazetce ściennej.