Konkurs „Mistrz Kaligrafii”

W piątek 8 października uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w zorganizowanym przez wychowawcę konkursie o tytuł Mistrza Kaligrafii. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii czyli pięknego pisania, rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju. Ponadto przez udział w tym przedsięwzięciu uczniowie mają szansę odkryć oraz rozwijać swoje zainteresowania i talenty, a równie istotne jest uczenie dzieci rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zadanie konkursowe polegało na kaligraficznym przepisaniu z tablicy fragmentu zaproponowanego przez nauczyciela tekstu długopisem lub piórem, bez użycia korektora. Oceny zadania dokonało jury złożone z uczących w szkole nauczycieli uwzględniając ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, płynność pisma, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz właściwe łączenie i równomierne położenie liter.

Tytuł Mistrza Kaligrafii zdobyła Julia Duda, natomiast Wice-Mistrzem została Gabriela Magdziak. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!