Dzień Misia

W listopadzie przedszkolaki z grupy 3-4-latków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w kolory pomarańczowe i brązowe, dodatkowym atrybutem stały się także misiowe opaski. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia „Historii Dnia Pluszowego Misia”, zapoznania z ciekawostkami dotyczącymi niedźwiedzi-ssaków oraz bajkowych misiów. W tym wesołym dniu na maluszki czekało wiele atrakcji. Bawiły się do znanych im utworów muzyki dziecięcej: "Pokochaj Pluszowego Misia", "Taniec pajacyka z misiem". Dzieci chętnie brały udział w różnych zabawach ruchowych, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne jak również aktywnie uczestniczyły w zajęciach z użyciem maty do kodowania. Smakowitą częścią uroczystości był słodki poczęstunek, degustacja misiowych żelków oraz herbatników z miodem. Na zakończenie dnia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”.