Dzień Pluszowego Misia

W piątek 24 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki misiów i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia.

Dzieci w tym dniu wykonywały prace plastyczne wyklejając z kolorowych włóczek  postacie misiów, wysłuchały ciekawostek o misiach, próbowały misiowego przysmaku „małego co nieco”-  czyli słodkiego wafelka z miodem, który jest dobry na chrypkę, grypę, kaszel, katar i dreszcze. Przedszkolaki z wszystkich grup chętne śpiewały znane piosenki o misiach i wspólnie tańczyły ze swoimi maskotkami. Za aktywny udział w „misiowym quizie” zostały poczęstowane pysznymi misiowymi żelkami.

Na zakończenie dnia dzieci obejrzały bajkę pt. Miś Uszatek”, a panie zachęciły wszystkich do poznania przygód misiów – bohaterów książek.