Teatrzyk Zielony Melonik

W poniedziałek 14 maja po raz kolejny gościł w naszej szkole teatrzyk “Zielony Melonik”. Tym razem aktorzy przygotowali dla nas spektakl pt. “Czar trzech słów”. W widowisku teatralnym zwrócono dzieciom szczególną uwagę na wartość słów „przepraszam, proszę i dziękuję" oraz zachęcano do ich praktykowania.

Bohaterką sztuki była rozkapryszona dziewczynka o imieniu Krysia, która za sprawą siedmiomilowych butów przeniosła się do krainy fantazji. Tam na swej drodze spotkała księcia zamienionego w starą żabę oraz świerszcza, który nie potrafił śpiewać. Przyczyną tych nieszczęść był złośnik Durdum. Dziewczynka musiała zdjąć z nich czar. Wszystko udało się dzięki „czarodziejskim słowom”: proszę, dziękuję, przepraszam.

Bogata aranżacja muzyczna, kostiumy oraz scenografia pobudzały wyobraźnię dzieci. Uczyły się dobrych manier z „magicznymi” słowami oraz starały się używać ich adekwatnie do sytuacji.