Dzień Marchewki

W piątek 23 listopada w naszej szkole wspólnie z rodzicami świętowaliśmy Dzień Marchewki.  W tym dniu dzieci zamieniły się w chrupiące pomarańczowe marchewki i skaczące, szare króliczki.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia królika Szarusia, który przygotował list z zagadkami związanymi z marchewką i innymi zadaniami do wykonania. Najwięcej radości sprawił najmłodszym slalom z marchewką na tacy.

Rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania, walorów smakowych, jak i zdrowotnych marchewki oraz innych warzyw i owoców. Dzieci wesoło bawiły się przy muzyce, inscenizowały ruchem piosenkę „Na marchewki urodziny”, a także kolorowały sylwetę królika chrupiącego marchewkę. Odbył się także pokaz robienia soku jabłkowo-marchewkowego w wykonaniu rodziców oraz degustacja ciasta.

Ten dzień był bardzo marchewkowy, kolorowy i zdrowy!