WYCIECZKA DO LASU

W piątek 3 czerwca uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu kidałowickiego. Wędrując po okolicy obserwowali pola uprawne i rozpoznawali popularne rośliny takie jak rzepak, pszenicę, ziemniaki, kukurydzę, a także chwasty i kwiaty porastające miedze i pobocza: osty, pokrzywy, skrzyp, mak, rumianek, chabry, bez czarny i krwawnik. Po dotarciu do lasu odwiedzili pomnik pamięci bohaterów pomordowanych w 1944 roku przez niemieckiego okupanta, wśród nich Czesławy Romany Puzon. Uprzątnęli leśny obelisk, złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicze i wraz z nauczycielem pomodlili się w intencji poległych. W drodze powrotnej wędrowali przez las leśnymi ścieżkami stosując się do poznanych zasad obowiązujących w lesie. Obserwowali życie w tym ekosystemie, słuchali śpiewu ptaków, rozpoznawali i nazywali leśne rośliny, przyglądali się okazom przyrody, szukali gniazd ptaków ukrytych w koronach drzew. Zmęczeni długą wędrówką i upałem, ale pełni pozytywnej energii wrócili do szkoły.